Studium Języka i Kultury Japonii

Zapraszamy na zajęcia w ramach Studium Języka i Kultury Japonii.

SZKOŁA JĘZYKÓW ANTYCZNYCH I ORIENTALNYCH

PRZY WYDZIALE FILOLOGICZNYM UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO

zaprasza na 2-letnie Studium Języka i Kultury Japonii

Program studium został zaprojektowany z myślą o wszystkich osobach, które interesują się językiem oraz kulturą Japonii i chciałyby zdobyć o tym kraju szerszą wiedzę. Oferuje on słuchaczom możliwość zdobycia wiedzy o Japonii wyspecjalizowanej pod różnymi kątami, która to może zwiększyć szanse znalezienia zatrudnienia m.in. w firmach japońskich inwestujących na Dolnym Śląsku, firmach międzynarodowych prowadzących z Japonią interesy handlowe, instytucjach kulturalnych powiązanych z Japonią, w mediach czy w firmach turystycznych etc.

Sześcioosobowa grupa międzynarodowa nauczycieli akademickich o różnych zainteresowaniach naukowych zapozna w ramach lektoratu, ćwiczeń i konwersatoriów słuchaczy z językiem i pismem japońskim, podstawowymi informacjami na temat dialektów Japonii i komunikacji międzykulturowej oraz w ramach wykładów, ćwiczeń i konwersatoriów z tłem geograficzno-historycznym, które będzie wstępem do ciekawych zagadnień z dziedziny nauk społecznych, tj. zagadnień filozoficznych, religii, społeczno-kulturowych, politycznych i gospodarczych Japonii oraz z dziedziny nauk humanistycznych, tj. zagadnień z zakresu klasycznej, współczesnej i dziecięcej literatury japońskiej, klasycznej i współczesnej sztuki i estetyki japońskiej oraz kina japońskiego.

Dla osób, które w przyszłości chciałyby pracować w firmach japońskich, w firmach międzynarodowych prowadzących z Japonią interesy handlowe lub innych instytucjach międzynarodowych o charakterze administracyjnym, politycznym lub gospodarczym, szczególnie cenne będą przedmioty obejmujące zagadnienia z zakresu komunikacji międzykulturowej, polityki Japonii, gospodarki Japonii oraz kultury biznesu.

PROGRAM STUDIUM JĘZYKA I KULTURY JAPOŃSKIEJ:

Nazwa przedmiotu - Liczba godzin:

• Język japoński - 240
  • Pismo japońskie - 60